Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinden birinci kare geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verilmesinin akabinde ortalarında kriz çıktığı öne sürülen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara’da bir ortaya geldi.

GÖRÜŞMEDEN BİRİNCİ KARE

Görüşme teklifinin Kılıçdaroğlu’ndan geldiği öğrenildi. İki önderin Ahlatlıbel’deki tepesinden birinci fotoğraf da geçildi.

NE OLMUŞTU?

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında Akşener’in Ekrem İmamoğlu hakkında verdiği mahkumiyet kararının akabinde Saraçhane’ye gitmesine ait dikkat çeken tabirler kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, “Sayın Davutoğlu aradı ve hüzün duyduğunu söz etti. Akşener aramadı.” demişti.

“İZİN ALMA MECBURİYETİM YOK”

CHP önderinin açıklamasına karşılık veren Akşener, Kılıçdaroğlu’nu aradığını fakat telefonunun kapalı olduğunu söyleyerek, “İzin almak için aramadım yanlış anlaşılmasın. Müsaade alma mecburiyetim yok, söyleyeni de üzücü çarparım.” diye konuşmuştu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI İSTEMEK HERKESİN HAKKIDIR”

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile ilgili soruyu da yanıtlayan Akşener, “Cumhurbaşkanı adaylığını istemek herkesin hakkıdır. Buna farzı mahal denir. ‘Farzı mahal’i burada konuşamam gelsin görelim. Her şeyi partimizle konuşarak gittiğimiz için ona nazaran bir bakış açımız olacak.” tabirlerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU, MYK’YI HARİKULÂDE TOPLADI

Kılıçdaroğlu, Akşener ile yapacağı görüşme öncesi partisinin Merkez Yürütme Konseyi’ni harikulâde toplantıya çağırdı. Öğlenden sonra gerçekleştirilen toplantıya Ankara’da bulunan genel lider yardımcılarının da katıldığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu toplantıda Akşener ile gerçekleştireceği görüşme öncesi kurmaylarıyla fikir alışverişinde bulundu.

Yorum yapın