İstanbul’da bir garip olay! Lüks cipiyle 13 araca çarptı

Cebeci Mahallesi’nde yaşanan olayda alkollü olduğu argüman edilen Ayhan P., 34 UN 5371 plakalı cipiyle 04.45 sıralarında evvel kaldırıma çıktı, akabinde üç farklı sokakta park halindeki 13 araca çarpıp, 2491 Sokak’ta trafoya çarparak durdu.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA GRUP SEVK EDİLDİ

Olayın akabinde mahalle sakinleri panik halinde sokağa indi, trafonun ziyan gördüğü sokakta elektrikler de kesildi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Hasarlı araçların kimileri cazibeli ile kaldırıldı, parçalanan trafonun tamir edilmesi için ise çalışma başlatıldı. Birtakım araç sahiplerinin, kullanılamayacak hale gelen araçlarının başında cazibeli bekledikleri, kimi araçların hala park yerlerinde oldukları görüldü. Şoförün olay sonrasında gözaltına alınarak polis merkezine götürüldüğü, bir mühlet sonra ise hür kaldığı öğrenildi.

13 ARAÇ DARMADAĞIN HALDEYDİ

Ticari aracı ziyan gören Oktay Pekcan, “Gece 04.50 sıralarında sese uyandım. Patlama sesi üzere, lastik sesi. Ben de çıktım dışarı. Aracımın yan tarafını göçmüş halde olduğunu gördüm. Sonra başımı çevirdim, iki hatta üç sokak aşağıdan da sesler geliyor. Yürüdüm baktım, otomobillere vuran bir cip önünde demirleri de vardı. Eşine güç rastlanacak bir durum, geldiğimde bu sokak darmadağın haldeydi. Bu kişi alkolsüz olamaz ya da öbür bir şey var. Cadde boyunca 13 araç. Bu araçların kimileri kaskolu kimileri kaskosuz, kimileri otomobilini yeni almış, zorluklarla almış. Bu araçların hepsi ziyan gördü, benim ziyanım ise en az 50 bin TL oldu.” dedi.

“İŞİMİZDEN GÜCÜMÜZDEN OLDUK”

Aracı kullanılamaz hale gelenlerden biri ise, “Ben 07.30’da dışarı çıktığımda aracımın pert olduğunu fark ettim. Üç sokakta 13 araç ağır maddi hasarlı. Şu an aracımı yerinden bile kıpırdatamıyorum. İşimizden gücümüzden olduk. Şoförün alkollü olduğu söyleniyor ve yapacak hiçbir şeyimiz yok, bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Yorum yapın