Davutoğlu’ndan canlı yayında Bahçeli’ye olay sözler! Sunucu ortaya girmek zorunda kaldı

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Kübra Par’ın Açık ve Net programında gazeteciler Nagehan Alçı, Kemal Öztürk ve Faruk Aksoy’un sorularını yanıtladı. Burada İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaretten verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük mahpus kararını pahalandıran Davutoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla alındığını söyleyen Davutoğlu, MHP başkanı Bahçeli ile ilgili de olay sözler kullandı.

“BUNUN HUKUK KARARI OLDUĞUNU KİMSE TEZ EDEMEZ”

15 gün evvel İmamoğlu ile ilgili kararın gündemde olmadığını belirten Davutoğlu, “Bu kararın hukuk kararı olduğunu kimse argüman edemez, kimse inanmaz. Bu karar direkt sayın Erdoğan’ın verdiği talimatla alınan karar. Hiç kuşku yok. AK Parti’ye en güçlü takviyesi verenler de bunu biliyor. Herkes biliyor. Pekala niçin yaptı bu hamleyi. Bunu bizim düşünmemiz ve karşı atılım hazırlamamız gerekmez mi? Tahminen 1 ay içinde öteki ataklar yapacak.” dedi.

“BAHÇELİ KÜÇÜK AKLIYLA 6’LI MASANIN İÇİNE FİTNE SOKMAYA ÇALIŞIYOR”

“Erdoğan’ın talimatıyla diyorsunuz. Nitekim yargı bu türlü mi işliyor? O vakit Bahçeli neden ‘Kemal beyefendiye operasyon yapıldı’ dedi. Bu Cumhur İttifakı içinde çelişki değil mi?” sorusuna cevap veren Davutoğlu, “Çünkü Bahçeli o küçük aklıyla açık söyleyeyim altılı masanın içine fitne sokmaya çalışıyor. Bahçeli öteki vakit Kılıçdaroğlu’nu savunmuyor da artık neden savunuyor? Yeni mi aklına geliyor? Sayın Bahçeli, sayın Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri yaparken birden neden onun hukukunu savundu” tabirlerini kullandı.

SUNUCU ORTAYA GİRMEK ZORUNDA KALDI

Davutoğlu’nun bu kelamları üzerine ortaya giren Kübra Par, “Hakaret tabir edecek. Tahminen düzeltmek istersiniz.” diye ikazda bulundu. Davutoğlu ise “Küçük bir hesapla diyeyim o vakit. Madem sizin hatırınıza. Yoksa sayın Bahçeli’nin nezaket manasında hatırı yoktur. O bize en ağır hakaretleri yaptı yapıyor. Lakin sayın Bahçeli sayın Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri yaparken birden nereden sayın Kılıçdaroğlu’nun hukukunu savunma telaşına düştü. Kendi işlerine baksınlar.” formunda konuştu.

Yorum yapın