Bahçeli’ye Sinan Ateş cinayetini sorduğu için MHP’liler tarafından itilen gazeteci konuştu: Asıl itme hareketini yapan kişi milletvekiliydi

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun “Efendim cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü sefer aday olamayacağı konuşuluyor şayet Meclis’te karar alınırsa. Siz ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Bahçeli, “Beni dinlememişsiniz herhalde” diyerek karşılık verdi. Bunun üzerine Yazıcıoğlu’nun “Peki Sinan Ateş cinayetinde MHP’nin…” dediği sırada Bahçeli kelamını keserek, “İşine bak, haydi, işine bak” dedi. Bahçeli’nin yanındaki isimlerin, gazetecilerin tuttuğu mikrofonları sert bir halde itmesi dikkat çekti.

OLAY ANINI ANLATTI

MHP’li isimlerin müdahalesine maruz kalan gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını KRT’de anlattı. Yazıcıoğlu, “Eylemlerde alanda çalışan bir gazeteciyim. Hasebiyle alışkınım aslında hatta itme konumunda refleks olarak kendimi geriye hakikat çektiğim için olayın fiziki şiddeti benim açımdan çok tesirli olmadı. Bana karşı yapılan şiddet teşebbüsü. Orada sorudan duyulan bir rahatsızlık olduğu ne yazık ki görülüyor.” dedi.

“EYLEMİ YAPAN KİŞİ MİLLETVEKİLİ”

Yazıcıoğlu kelamlarına şunları ekledi:

“Benim için üzücü olan nokta asıl itme hareketini yapan kişinin milletvekili olması. Polis değil müdafaalar değil. Doğal ki polis memurları bu üzere durumlarda refleks alıyorlar. Parti önderi yada siyasetçi bir soruyu yanıtlamak istemeyen bir üslup takınırsa onlarda bir cins yolu açma teşebbüsü olarak bizi kenara çekilmemiz konusunda durum alıyorlar. Ancak bu noktada asıl tutum alan o imgelerde mikrofonları iterken beni de kenara hakikat iten kişinin benim için üzücü olan milletvekili olması. Bir milletvekilinin bu türlü bir kendine vazife edinerek bu türlü bir tavır almasından büyük bir keder duydum.”

Yorum yapın